Jaką kwotę przeznaczyć na zakup pierścionka...
Trudno o potencjalnych narzeczonych, którzy przynajmniej raz nie zadali sobie pytania o to, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy. Czy kupowanie najdroższego egzemplarza jest dowodem miłości i przywiązania, czy też raczej tego, że nie potrafi się racjonalnie zarządzać zasobami finansowymi? Czy ceny zależą przede wszystkim od tego, jak bardzo jubilerom zależy na zarobku, czy też może istnieją również czynniki zewnętrzne mające na nie wpływ? Czas poznać odpowiedzi na tak postawione pytania.
Pierścionki z brylantem
Choć ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy, pierścionki z brylantem cieszą się coraz większą popularnością wśród różnych egzemplarzy biżuterii zaręczynowej. Warto więc pamiętać o tym, że ich cena jest najczęściej wypadkową aż czterech parametrów. Pierwszym jest karat określający, jaka masa kamieni została zakuta w pierścionku, drugim zaś kolor mówiąco o barwie diamentu. Jubiler bierze jednak pod uwagę również czystość brylantu oraz szlif, a więc kształt, jaki przyjmuje oszlifowany diament (jego precyzja jest mierzalna, a skala ma aż sześć stopni). Ceny pierścionków zaręczynowych z brylantem są tym wyższe, im bardziej są one wartościowe. Trudno przy tym liczyć, że pierścionek o sporej masie i z idealnym szlifem będzie w jednym salonie jubilerskim znacznie tańszy niż w innym.
Złote pierścionki zaręczynowe
Choć zazwyczaj mówi się o złotych pierścionkach zaręczynowych, nazwa ta może wprowadzać nas w błąd. Warto pamiętać więc o tym, że złoto jest miękkim metalem, a tym samym trudno oczekiwać, że będzie jedynym materiałem, z jakiego wykonany zostanie pierścionek. Zwykle pojawia się w zestawieniu z niklem, miedzią, srebrem, cynkiem oraz platyną i właśnie w ten sposób zyskuje zarówno trwałość, jak i odporność na uszkodzenia. Ceny pierścionków zaręczynowych są więc uzależnione przede wszystkim od tego, w jakich proporcjach złoto jest wymieszane z innymi metalami. Rodzaj stopu ma też wpływ na uzyskaną w ten sposób barwę i nietrudno domyślić się, że nie wszystkie odcienie są tak samo wysoko cenione przez kupujących. Co do zasady więc, im więcej jest czystego złota, tym wyższa jest cena pierścionka. Inne czynniki, które mogą podwyższyć jego wartość to także wielkość i jakość samego stopu, im mniej jest on bowiem zanieczyszczony – tym lepiej.
Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?
Trudno podać cenę pierścionka zaręczynowego, która obiektywnie byłaby uznana za satysfakcjonującą. Co do zasady, kluczowe znaczenie powinien mieć więc jej stosunek do jakości, jeśli więc pierścionek ma być tym „z górnej półki”, należy liczyć się z tym, że nie będzie tani.
Czynnikiem, który ma wpływ na wybór, jest stosunek do samego pierścionka. Jeśli mamy świadomość tego, że wybranka będzie nosić go przez całe życie, lepiej postawić na rozwiązanie wysokiej jakości, którego nie trzeba będzie wstydliwie ukrywać. Jeśli jednak wiemy, że przyszła narzeczona nie jest entuzjastką biżuterii, znacznie lepszą opcją będzie wybór bardziej dyskretnego, a przy tym również tańszego pierścionka. Narzeczonemu nie będzie wówczas przykro, gdy ozdoba przez większość czasu leżeć będzie w schowku na biżuterię, może się przy tym okazać, że egzemplarz dyskretny, który nie rzuca się w oczy, przekona ją do biżuterii jako takiej.
Warto przeczytać również: https://aclari.pl/poradnik/ile-powinien-kosztowac-pierscionek-zareczynowy_9
Dodaj komentarz